| CaPoNe95 a întrebat:

Am o problema care nu pot sa ii dau de cap! Vreau sa reinstalez windows-ul si vreau sa o fac de pe stick, deoarece nu imi merge cd-r.Am incercat sa bootez stick-ul cu atatea programe,am incercat chiar si din CMD, am facut ca stick-ul sa fie bootabil dar cand dau restart la laptop si intru in bios, nu imi apare stick-ul acolo si nu pot sa bootez de pe el.Va rog ajutati-ma! Ultima data mi-a reinstalat unchiul meu windowsul si la instalat tot de pe stick si a mers acum nu stiu dc nu imi arata stick-ul in bios.Va rog mult sa ma ajutati! Dau mega funda!

3 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Ai folosit portul USB din spate! Daca da vezi aici:

http://videotutorial.ro/......ial-video/

in link mai jos video :-bd

| horia2012 a răspuns:

Stik-ul poate apare sub denumirea de "removable media" sau USB-CDROM.

| Caponel98 a răspuns:

Iti trebuie un program bun:
Rufus 1.4.0 il descarci de aici http://rufus.akeo.ie/? locale=ro_RO

iar pentru a il boota te uiti pe youtube este foarte simplu