| smecheras54 a întrebat:

am o problema cu calculatorul abia mi-am instalat windousu 7 si cand ma suna cineva pe skipe imi apare scris alb cu un ecran albastru si zice ceva cu niste error 0x00000005a la skipe si la alte jocuri cum ar fi minecraft si metin2 valmondial si 0x00000001A da nu stiu de ce va rog frumos ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| rigo23 a răspuns:

Daca esti sigur ca pc-ul tau suporta windows 7 atunci ori nu ai instalat un driver corect or windowsul e de vina. Si ca sa distrugem putin mitul precum ca windows 7 isi ia singur driverele e foarte putin adevarat. Windows 7 se optimizeaza dupa arhitectura hardware a pc-ului. Dar anumite drivere trebuie instalate precum cipsetul, placa video, placa de sunet, ethernet, etc. Acestea se gasesc pe pagina producatorului piesei respective. Deci vezi ce driver iti lipseste iar daca nici asa cauta un windows 7 curat.

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Este o eroare - BSOD (Blue Screen of Death)
Reinstaleaza windows-ul si cauta un windows BUN!