| va2311paa a întrebat:

Am o problema cu calculatorul.Cand se deschide merge totul perfect pana la "Welcome" dupa cand sa apara desktop-ul apare doar mouse-ul si in rest totul este negru ...Nu merge sa intru nici in task manager m-am gandit ca poate este din cauza ca s-a oprit procesul explorer.exe dar nu pot sa intru nici in task manager sau sa folosesc vreun control..Am windows 7. Vre o idee cum sa rezolv aceasta problema? Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Poate ai vreo memorie ram defecta. inceraca sa scoti cate o placuta. daca ai cate doua sloturi. si incerca din nou cu fiecare in parte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil trebuie să reinstalezi Windows. Oricum, încearcă să intri în „Safe mode", poate găsești problema, sau poate vrei să salvezi ceva.

| TeRogLasama a răspuns:

Cred ca ai avut windows 7 si nu ai avut licenta la el si trebuie sa il schimbi.

| Moon1997 a răspuns:

Sincer singura rezolvare care am gasit-o eu cand am avut aceasta problema a fost reinstalarea windowsului multa bafta!

| va2311paa explică:

Da si eu m-am gandit la reinstalare dar am vrut sa vad daca sunt si alte modalități. In safe mode face la fel ...Am incercat.Multumesc pentru raspunsuri!