| Adryan28 a întrebat:

Am o problema cu driverul de la placa video ati. Am instalat windows 7 ultimate si dupa aceea am instalat si driverul de la placa video. Eu am ATI radeon 9200 series 128 mb si problema mea este ca eu am instalat driverul pentru placa video si cand am vrut sa joc gta vice city mi-a dat o eroare cand am deschis jocul precum ca nu este memorie video si hardware acceleration is disabled si nu stiu ce sa mai fac. cum sa fac sa activez hardware acceleration? Eu pe windows xp stiam cum sa fac dar pe asta nu stiu. Oare sa fie din cauza la driver? Si driverul era pentru windows 7. Oare o exista vreo setare din windows ceva? Ca nu prea stiu sa umblu pe windows 7 eu eram obisnuit pe win xp. Va rog mult sa-mi dati o adresa web de unde pot descarca driverul pentru placa video care merge in windows 7.

Răspuns Câştigător
| elycrissro a răspuns:

Dezinstaleaza driverul video, apoi du-te la windows Update si da pa cautare actualizari, trebuie sa ti-l caute special pentru windows 7, nu mai instalati voi din cd-urile pe care le aveti, ca alea erau pentru xp, si da drumul la toate updaturile.
Daca nu merge fa update la win 7 cu SP1, care rezolva cam 700 de buguri din win 7.
http://www.byetsoft.eu/......-biti.html

3 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Downloadeaza ultima versiune a driverului pentru win7 32 sau 64 bit, in functie de versiunea pe care o ai. tongue

| ταξιδιώτης a răspuns:

Nu trebuia instalat nimic pentru ca win7 isi instaleaza singur driverele necesare

| DeathOrange a răspuns:

Aceasi problema am si eu numa-i ca eu am placa video de la nVIDIA