| Marian_Cătălin_1958 a întrebat:

...Am o problemă cu monitorul, este un LG Flatron W1942S,mi-a apărut o pată galbenă pe ecran...De la ce este? Se poate rezolva?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E semn ca s-a defectat afisorul de cristal lichid si trebuie schimbat.
Daca ai noroc, gasesti la vreun service specializat un alt panou cu care sa-l schimbe.
Daca ai noroc si mai mare, din banii de reparatie iti cumperi un alt monitor second hand, iar pentru piesele din cel defect mai recuperezi niste bani.

| geronimo11 a răspuns:

Asemenea pete apar in general cand ecranele sunt aprinse un timp indenlungat. Altfel spus, s-a uzat monitorul si nu cred ca sunt prea multe lucruri de facut in privinta asta. Poti totusi sa mergi la un service de reparatii si sa vezi ce-ti spune.