| adyiSAMP a întrebat:

am o problema cu pc in ultimul timp am bagat gta 4 (nu e prima data l-am mai avut si nu am avut probleme ) in fine a doua zi dupa ce am bagat jocu a inceput sa se blocheze sa nu mai raspunda la comenzi dadeam click dreapta pe ecran sa dau refresh aparea dupa 5-10 secundea dadeam refresh dupa 5 secunde disparea tot ce am pe ecran dupa 10 sec aparea deci mergea rau rau am zis ca e din windows am schimbat windousu in plus am si curatat sursa si restul de praf si acumla fel merge rau sau mai bine zis nu merge.

P.S acum cand intru pe youtube si dau in jos se opreste muzica se intrerupe inainte deschideam si 5 pagini de youtube si merge perfect. oare de la ce sa fie acum am bagat windousu ultimate 7 inainte aveam profesionalu. parere dau FUNDA si vot si tot ce e nevoie multumesc

Răspuns Câştigător
| Andrei123654789 a răspuns:

Din ce spui, cel mai probabil este placa video ce incepe sa cedeze.Inlocuindu-ti un windows ce consuma mai putine resurse cu unul ce consuma mai multe nu ai facut decat sa o fortezi mai mult pe ea si pe memoria RAM.
Du-te la un centru de electronice si cere o constatare, nu costa decat 10 Ron sau mai putin.Si o placa video noua costa in jur de 186 Ron, daca vrei una de buget redus. Daca vrei una mai buna poate sa te ajunga pana la 412 Ron, un Nvidia GTX 650, si chiar 650 Ron daca vrei una de gaming Nvidia GTX 660.
Cel putin asta e parerea mea, dar poate sa fie de asemenea si procesorul.Acum tu mai bine te-ai duce maine pentru o constatare exacta a problemei tale.