| CosminDami a întrebat:

am o problema cu pc -ul, imi tot apare eroarea 651, insa sunt conectat la internet si nu inteleg de ce (cand este de la dropbox, cand de la skype etc).

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca in momentul in care incercati sa va conectati la internet (printr-o conexiune PPPOE) la RDS va apare eroarea 651:

Error 651: The modem (or other connecting device) has reported an error.

... inseamna ca exista unde va "pe cablu", o problema. Ori sunt ceva probleme cu fibra optica, ori nu este semnal de la RDS. Nu este o problema de la voi din calculator, este o problema cu reteaua RDS si va trebui sa-i sunati sa vina sa rezolve problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DAR inainte sa suni la provider incearca si varianta asta
- opriti calculatorul;
- dupa ce s-a oprit calculatorul, scoateti cablul de alimentare de la sursa calculatorului sau daca aveti sursa cu buton de "On/Off" puteti opri sursa de alimentare direct din butonul de pe sursa;
- scoateti mufa de la cablul de retea;
- asteptati vreo 30 de secunde;
- bagati mufa de la cablul de retea in placa de retea;
- bagati cablul de alimentare in sursa si porniti calculatorul - sau porniti sursa de alimentare din buton, dupa care porniti calculatorul.