| ronaldo318 a întrebat:

..Am o problema cu receptionarea canalelor HD pe televizorul meu..Mentionez ca am Baza CATV de la RDS, achit 25 de lei lunar, dar :nu receptionez nici un canal HD as vrea sa stiu exact de ce. Televizorul este Philips 42PFL3312/10.este LCD de 42 de inchi, dar nu imi receptioneaza nici un canal HD nici in scanare manuala nici in scanarea automata. Va rog ajutati-ma. MULTUMESC ANTICIPAT

Răspuns Câştigător
| akbaa a răspuns:

Daca TV-ul tau avea tuner digital incorporat atunci puteai sa ai si posturile HD care sunt transmise digital.Te duci la RDS si treci de la televiziune analogica la cea digitala, care consta doar in achizitionarea sau inchirierea(5 lei) a unui echipament.

| ronaldo318 explică (pentru akbaa):

Multumesc! maine am sa fac treaba asta

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu ii intrebi pe ei? Suna la relatii cu clientii la rds.