| Mihai_Alexandru_1997_0Mtt a întrebat:

am o problema cu un card micro sdhc de 16 G.Chiar astazi l-am cumparat.L-am introdus in telefon si imi spune ca e deteriorat,daca il pun cu un adaptor in laptop merge, insa daca il pun in telefon si conectez telefonul la calculator nu mi-l recunoaste.Pot face cumva sa il recunoasca?(Am dat deja factory reset la telefon si degeaba). Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| Netadd a răspuns:

Salutare.
Posibil cardul SD HC sa nu fie compatibil cu telefonul (modelul?). Dacă e compatibil, încearcă să formatezi cardul: în laptop, click dreapta pe card si format NTFS.

| danutzu96 a răspuns:

Formateaza cardul cu tool-ul de aici https://www.sdcard.org/downloads/formatter_4/eula_windows/index.html
si incearca din nou.

| danutzu96 a răspuns (pentru danutzu96):

Incearca in FAT32 prima data.

| Mihai_Alexandru_1997_0Mtt explică (pentru Netadd):

Ma gandesc sa fie telefonul de vina, am incercat la alt telefon si nu a mers, am un Philips s398

| Mihai_Alexandru_1997_0Mtt explică (pentru danutzu96):

L-am formatat in ntfs dupa fat si nu a mers.