| Deea852 a întrebat:

Am o problema.
Am un card Micro Sd si il conectez prin telefon cu cablul de date de la telefon, la calculator. Astazi, a fost totul OK. Pana cand deodata, toate fisierele de pe card imi apareau shortcut-uri si nu pot sa mai deschid nici unul. L-am formatat si tot degeaba...
Ce pot sa fac?

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

Ai virus pe calculator. Fa o verificare cu un program antivirus. Cel mai sigur reinstaleaza sistemul. Si foloseste un antivirus bun. Intre timp nu mai folosi niciun stick ca se transfera si pe el virusul si pe urma il bagi inapoi pe calculator.
- Dupa ce ai instalat sistemul, inainte de a instala orice program, instalezi
antivirusul si faci o scanare, sa nu ai pe celelalte partitii virusul.