| ParradiSs a întrebat:

am o problema cu un program mai degraba o prostie. E ca un fel de antivirus si nu pot sa-l dezinstalez, adica nu imi apare nici in control panel, nicaieri, doar la manager de activitati. Cum fac sa scap de el?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program antivirus există mai multe posibilităţi:
1.Cauţi pe site-ul oficial programul lui de dezinstalare, de obicei se numeşte Removal Tool sau Uninstaller şi îl foloseşti.
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul antivirus şi dai Remove.
3. Start/All Programs/programul antivirus şi Uninstall (dacă are această opţiune).
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante, mai ales dacă n-ai găsit programul oficial de dezinstalare, descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante."

| ParradiSs explică:

Am uitat sa mentionez este in chineza sau japoneza...

| ParradiSs explică:

Nu mai conteaza am reusit sa-l dezinstalez ca mi sa mai instalt alte programe deale lui si unu era de dezinstalat programe ori cum mersi pentru ajutor.

| MaraElena123 a răspuns:

Si eu am mai patit asta. Trebuie sa instalezi un launcher, oricare si sa intri in el si sa dezinstalezi aplicatia cu pricina. Eu am patit asta cu CM Security. Asa am procedat si am facut corect. Sper ca te-am ajutat!