| yeti54 a întrebat:

am o problema cu un stick de memorie...l am conectat la un laptop care era virusat de la scoala ca sa arat un proiect, acolo a aparut "Removable Disk (M)" si cand l am deschis era un shortcut cu numele stickului, iar dupa ce am deschis shortcutul respectiv am intrat in folderele pe care le aveam eu pe stick.
In fine acum am conectat stickul pe calculatorul de acasa si imi arata la fel ca la scoala(tot removable disk (M) si apoi shortcutul) dar problema e ca acum nu pot sa deschid shotrcutul imi da o eroare de genul: "the specified module can not be found"
Intrebarea e cum as putea sa fac sa nu pierd ce aveam pe stick pentru ca eu cred ca ii pot da format si se rezolva dar nu stiu cum sa fac sa nu pierd fisierele(eu din 16 GB cat are stickul am ocupat 14)?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Exista aplicatii ce se gasesc online care poarta denumirea "shortcut virus remover". Acestea te pot ajuta sa scapi de infectie fara a pierde informatia de pe stick. Cred ca sunt mai multe variante, de aceea te sfatuiesc sa le folosesti pe rand, pana se rezolva problema. Ele contin si functia de scanare sistem, deoarece, odata conectat la pc, virusul se aseaza confortabil si pe Windows.

http://www.softpedia.com/......45053.html