| WhiskeyFaraNume a întrebat:

Am o problema. De curand mi-am reinstalat windowsul. Cand mi l-am instalat mi-am luat Avast Antivirus, Google Chrome si GTA San Andreas + Bandicam de pe un loc de unde mi le-am luat si in alte dati (Fara virusi). Am deschis GTA-ul si nu merge. mi se incarca putin si se opreste. mi-am dat seama ca e de la Driverul placii video, deoarece nu l-am instalat. Eu am o placa video AMD Radeon X1600. Mi-am instalat setupul pentru driver,dar cand il deschid imi spune ceva de genul "Program too big to fit into memory" Ce sa fac, vreau sa ma apuc sa filmez GTA si nu merge sad

5 răspunsuri:
| BlureShadow a răspuns:

Ai destul RAM? Dar placa video cata memorie video dedicata are?

| halogen001 a răspuns:

Daca setupul pentru driver e de pe cd-ul placii video si nu merge, poti incerca sa cauti drivere pe siteul producatorului placii video si sa incerci instalarea. Daca nu merge setupul e posibil sa lipseasca ceva care trebuie instalat in windows cum ar fi Microsoft.NET Framework 2.0, 3, 4 - le poti instala pe astea dupa care probezi setupul.

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Poate fi si o problema in registry - de exemplu se scriu intr-un fisier text urmatoarele:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open\command]
@="\"%1\" %*"

Se salveaza cu un nume si extensia.reg, de exemplu shell.reg, se da dublu click sa intre in registry si sa refaca setarea originala.
Poate fi si setupul corupt, deci poti incerca si alt setup de pe site-ul producatorului.

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Daca nu merge, o reinstalare de windows rezolva tot.
Imediat dupa windows trebuie instalate driverele pentru placa de baza, retea, audio, video.

| WhiskeyFaraNume explică:

Pai înainte sa reinstalez windowsul mi-a mers driverul, deci nu e de la ram, si driverul l-am luat de pe site (de unde l-am mai luat de 2 ori) deci na. +am net framework 4.0