| Dum4ass a întrebat:

Am o problema foarte naspa. De fapt am doua probleme, calculatorul mi se stinge dintr-o data ( vedeti la intrebarile mele ) si alta problema : Atunci cand mi se stinge, cand il pornesc nu merge sa ma conectez la net din prima. Tin sa mentionez ca am net prin AKTA, si intru pe conexiune si dau connect. Il mai sting odata si a doua oara merge sa ma conectez. Deci se stinge, il aprind, ma conectez - nu merge, il reaprind, ma conectez - merge. Se poate sa mearga din prima sa ma conectez? Daca da, cum?

3 răspunsuri:
| CameliaBrown a răspuns:

Daca ai laptop, opreste-l, scoate bateria, tine 20 de secunde apăsat pe power, pe urma baga bateria si porneste-l. La mine a funcționat. Daca ai computer, nu stiu exact sa îți spun ce sa faci.

| Dum4ass explică (pentru CameliaBrown):

Am calculator

| marian5693 a răspuns:

Daca ti se stinge dintr-o data ar putea ca sursa sa fie slaba si sa nu mai tina mult sau sa ii creasca temperatura atat de mult incat sa fie nevoie sa se inchida pentru a se raci. Poti verifica daca cablurile sunt conectate cum trebuie, poate se misca vreo unul.Cu netul nu te pot ajuta.