| alex055 a întrebat:

Am o problema la calculator mereu trebuie sa il aprind de doua ori. Prima oara cand il aprind imi ramane blocat pe logo ul de apare prima oara, Asus in cazul meu. Dupa ce il sting si il aprind iar merge. Vreo idee ce ar putea avea?

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Pana nu testezi pe rand cu alte piese (sursa in primul rand, dar si HDD, placa video si RAM), nu poti afla 100% sigur.
Insa cel mai probabil e sursa.

Ce componente ai? (procesor, ram, placa video, placa de baza, sursa).
Specifica brandul si modelul exact.