| Ovydiw a întrebat:

Am o problema la TV si consola (ps3), mai exact la rezolutia televizorului pe care nu reusesc sa o schimb.
Cand intru in meniu la ps are rezolutie 1920 cu 1080 si daca intru in joc sa schimba in 1280 cu 720.
Stie cineva cum as putea sa il fac sa dau rezolutia la maxim in joc?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Keep calm. Asa e si pe xbox. Deci, rezolutia in xmb, o as fie full hd. Dar majoritatea jocurilor de ps3 is facute la rezolutie hd, adica 1280*720. Si jocul care il ai tu, face parte din majoritate. Sunt f. putine jocuri care ruleaza in full hd(gran turismo e un exemplu).

| express11 a răspuns:

Probabil este rezolutia pe care o suporta televizorul tau.i-a seteaza-l pe 16:9