| Paradox1327 a întrebat:

Am o problema si va rog foarte mult sa ma ajutati.Ieri mi-am cumparat o tableta Serioux GoTab S805 si am observat ca merge touch-ul mai greu, si cand intru in jocuri atunci cand ating ecranul un ex.Fruit Ninja in care trebuie sa tai fructele se intrerupe asa si bazaie, iar cand iau degetul merge bn. Ajutati-ma ce sa fac e problema tabletei, sa ma duc inapoi la flanco cu garantia ce poate sa imi faca ei? Va rog mult!

10 răspunsuri:
| radu75 a răspuns:

Asta cu calitatea tabletelor si de unde cumperi e relativa. eu ti as sugera sa i dai un reset, mai mult ca sigur o sa si revina, acelasi lucru ar face si acolo daca te ai duce cu ea si daca ar merge cum trebuie ti o da tot pe asta inapoi. vezi ca pe spate trebuie sa aiba un locas, o gaurica cat o scobitoare pe care scrie reset. introduci o scobitoare acolo apesi tii cam 7-8 secunde apasat, ea se va stinge si apoi o repornesti, cam atat. asteptam un raspuns. retine: facand reset asta nu ai ce sa strici la ea, te asigur. astept raspuns!

| Paradox1327 explică (pentru radu75):

Daca dau reset se va sterge totul din ea si va deveni ca la inceput?

| radu75 a răspuns:

Salveaza datele pe un card sd daca ai scoate cardul si da reset

| Paradox1327 explică (pentru radu75):

Pai nu cred ca are rost doar ce am cumparat-o ieri si de nou noua facea figuri! Ramane sa ma duc maine sa mi-o schimbe.

| Paradox1327 explică (pentru radu75):

Am fost la ei sa imi dea alta tableta si nu au vrut au fost foarte nesimtiti, mi-au zis ca nu se schimba ca pot veni cu OPC-ul si ca doar poate sa mi-o repare si acum am fost de acord sa o repare dar cred ca o sa dureze luni, ei mi-au spus ca minim 15 zile lucratoare, dar nu am incredere in iia cine sctie ce ii fac la tableta, sau ce schimba, poate nu o repara.
.

| radu75 a răspuns (pentru Paradox1327):

De unde ai luat tableta?

| Paradox1327 explică (pentru radu75):

De la Flanco, nu online.

| radu75 a răspuns (pentru Paradox1327):

Aici sincer,tu ai fost vinovat. trebuia sa le faci acolo putina panarama,serios vorbesc. eu nu stiu voi unde traiti? au fost o serie de clipuri si pe radio si pe tv care incepeau cu replica aia...voi stiti cine sunt eu? sunt cetatean european s a m d. ei campania asta cam pentru intamplari din astea ca a ta au fost create,dar noi romanii suntem delasatori,nu conteaza cat a costat tableta,eu vreau alta acum pe loc sau banii domnule si cu asta basta! acum scuza ma ca sunt atat de revoltat dar m am saturat de situatii de gen asta, numai aici pe TPU cate am intalnit si in special la achizitia telefoanelor. oameni buni ceretiva drepturile, totul e pe banii vostrii, sunteti stapanii lor, al celor care vand, sa tineti minte asta!

| MihaiEddy93 a răspuns:

Du-te urgent cu tableta inpoi de unde ai cumparat-o si cere-le sa iti dea alta tableta sau banii inapoi. Daca acestia devin nesimtiti, spune-le ca ai dreptul legal sa returnezi tableta in maxim 30 de zile daca nu esti multumit de produs. Iar daca refuza, suni la protectia consumatorului si ii reclami. Cel mai bine iti cumperi tableta din magazinele Vodafone sau Orange la abonament pentru ca acolo tabletele sunt de calitatea cea mai buna si platesti un abonament de aproximativ 80 lei pe luna si primesti internet de 8 GigaByte si eventual trafic nelimitat noaptea.

| Storepc_Reparatii_1990 a răspuns:

Da are o problema tocuhul tabletei duo inapoi si mai bine ia altceva nu la serioux ca sunt puroaie:D sunt varza cu carne calita, ia orice altceva e mai bun sigur...

Ti s-a stricat laptopul, calculatorul, televizorul sau alt echipament? nu te ingrijora, contacteaza-ne si noi ti-l vom repara. www.storepc.ro