| Lau666 a întrebat:

Am o statie de masina cu 3 borne (unde vine legata la baterie) acele 3 borne scrie: In mijloc POWER BATTERY in stanga GND si in dreapta RMT cum le pot face sa leg statia direct la o baterie de 12v cum trebuie sa fac legatura? funda!
scuze categoria!

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Minusul se leaga la "gnd" iar plusul la celelalte doua, power batterey si rmt. Fara "rmt" e posibil ca statia sa se opreasca dupa un anumit timp(pentru a nu ramane pornita dupa ce se scoate cheile din contactul masinii)