| tigrutacrinuta a întrebat:

Am o tableta grafica Genius Mousepen i608X si o folosesc sa desenez pe calculator.
Uite un desen de-al meu: http://lilyhedgehog12.deviantart.com/art/Nights-Appplyin g-Mascara-504582163

.Imi fine. Mi-am descarcat recent Photoshop CC, dar nu prea merg functiile de la pensula cu tableta. (exemplu: ar fi trebuit ca linia sa se ingroase daca apasam mai tare)

Mi-ati putea da un driver sau ceva, va rog!

1 răspuns:
| nicu991 a răspuns:

Daca stii engleza ai solutia aici:

Select "Windows > Brush" to display the Brushes Panel and settings. In this panel click on "Shape Dynamics" and set the drop-down "Control" box under the "Size Jitter" slider to "Pen Pressure."