| Cronos126 a întrebat:

Am patat ecranul cu spirt, nestiind ca spirtul nu e bun pentru monitor LED, exista vreao solutie sa nu se mai afiseze petele?

35 răspunsuri:
| Victoria18 a răspuns:

Nu merge... cu nimic sa scapi din pacate. Trebuie dus la service. Si eu am ecranul telefonului patat cu "coliva". Adica l-am patat cu coliva cand mancam si acum a ramas o pata de toata frumusetea. Am distrus frumusete de telefon. La service nu l-am mai dus, l-am lasat asa

| Cronos126 explică (pentru Victoria18):

Spune-mi numele la ce service sa il duc?

| BostanDaniel1974 a răspuns:

File:///C:/Users/dani/Pictures/41Z6OfZ4ozL.jpg

| Cronos126 explică (pentru BostanDaniel1974):

Pune poza pe imgur.com

| Cronos126 explică (pentru BostanDaniel1974):

Am gasit in Romania acest spray multumesc mult pentru ajutorul acordat, o sa il incerc!

| Cronos126 explică (pentru BostanDaniel1974):

Tu zici ca ti-a mers sa cureti petele de pe monitor din cauza spirtul lui cu acest spray?

| Cronos126 explică (pentru BostanDaniel1974):

Te rog raspunde-mi!

| BostanDaniel1974 a răspuns (pentru Cronos126):

Da eu am avut 2 pete dar nu de la spirt si vad ca au disparut

| Cronos126 explică (pentru BostanDaniel1974):

Eu am pete mici, marunte peste tot pe ecran din cauza alcolului sper sa nu se mai vada si sa ai dreptate, daca nu va merge mi-as pierde toate sansele si l-as lasa asa, si asa nu e asa ieftina solutia.

| BostanDaniel1974 a răspuns (pentru Cronos126):

Cam 30 de lei cred

| Cronos126 explică (pentru BostanDaniel1974):

E 35 lei happy

| Cronos126 explică (pentru BostanDaniel1974):

Petele la tine erau transparente si uleioase?

| BostanDaniel1974 a răspuns (pentru Cronos126):

Da cam asa nu erau chiar uleioase

| Cronos126 explică (pentru BostanDaniel1974):

Ca si la mine. Nu sunt chiar uleioase putin foarte putin asa.

| Cronos126 explică:

Precizez ca am gasit o solutie de curatat ecranul si nu merge.

| BostanDaniel1974 a răspuns (pentru Cronos126):

De unde ai cumparat solutia de la chinazi? exsista o solutie Hama led-oled home entertainment

| Cronos126 explică (pentru BostanDaniel1974):

Ai incercat tu si a mers?

| Cronos126 explică (pentru BostanDaniel1974):

Da-mi link de unde o pot cumpara te rog, eMAG sau alt magazin cunoscut.

| Cronos126 explică (pentru BostanDaniel1974):

Daca a mers la tine.

| BostanDaniel1974 a răspuns (pentru Cronos126):

Nu stiu eu stau in Italia si am loato de aici

| Cronos126 explică (pentru BostanDaniel1974):

Cum se numeste magazinul de la care ai luat-o si spune-mi daca ti-a mers

| BostanDaniel1974 a răspuns (pentru Cronos126):

Da a mers perfect magazinul e in roma daca ai pe cineva sa tio cumpere si sa tiotrimita?

| Cronos126 explică (pentru BostanDaniel1974):

Deci e un magazin care se gaseste decat in Roma?

| BostanDaniel1974 a răspuns (pentru Cronos126):

Nu cred ar trebui sa fie si in Romania nu?

| Cronos126 explică (pentru BostanDaniel1974):

Sunt unele magazine internationale, doar spune-mi numele magazinului te rog!

| BostanDaniel1974 a răspuns (pentru Cronos126):

Trony

| Cronos126 explică (pentru BostanDaniel1974):

Of, nu exista in Romania, sti cum se numeste produsul? Ca numele care mi l-ai dat mai sus nu se gaseste pe net decat produse hama de curatat monitoare si sunt foarte multe. Daca in continuare folosesti solutia spune-mi numele modelului te rog.

| BostanDaniel1974 a răspuns (pentru Cronos126):

Asa se numeste hama cleaning spray reinigungsspray

| xerxes1 a răspuns (pentru BostanDaniel1974):

Si tu hai dimenticato scrivere romaneste sau n-ai stiut niciodata?

| Vasluetare a răspuns:

Trebuie sa dai cu mai mult spirt

| AlexaMoltez a răspuns:

Eu am dat cu inalbitor amestecat cu spirt si un din ala de tide nu stiu de ce dar practic curata tot, asa am dat si pe televizorul meu si se vede foarte bine

| Doc_Marty_1998 a răspuns:

In primul rand cum ai reusit sa patezi ecranul?