| jianu4000 a întrebat:

am pe laptop 2 Windows-uri, Vista in D: si Xp in C:, cum fac sa sterg Xp-ul?

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

In primul rand, debifează hide protected operating system files din tools > Folder options > View, dupa care, restartezi PC-ul si alegi ca boot Windows Vista. Odata intrat pe Vista, dai format la partitia C pentru a sterge Windows-ul XP.

1 răspuns:
| maxb a răspuns:

Scrii in Start msconfig si la tabul boot dai delete la XP. Si dupa stergi partitia cu XP-ul din Disk Management.