| SiderS a întrebat:

Am placa de baza : https://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/asrock/h110m-dgs-r 30/ si am o placuta de ram zeppelin 8gb 2133mhz single channel si as vrea sa mai iau o placuta aceea ar fi asta
:https://www.pcgarage.ro/memorii/zeppelin/8gb-ddr4-2133mh z-cl15-1/ este ok, intreb asta ca sa nu ma trezesc ca ar fi vreo problema. Placa de baza suporta 32gb ram maxim iar procesorul dublu deci nu ar fi asta problema daca unii ati fi intrebat drespre lucrurile astea doua.

Răspuns Câştigător
| marian37 a răspuns:

Daca memoria pe care o ai este aceeasi cu cea pe care vrei sa o cumperi, totul este ok. In principal trebuie sa fie aceeasi frecventa, aceeasi latenţă si, de preferat, acelasi producator.

| SiderS explică (pentru marian37):

Da am gasit sunt aceeasi. Faza e ca atunci cand am cumparat nu am folosit un cont pe site-ul respectiv, iar cand am primit placuta de ram nu avea ceva date, erau intr-un plic+garantia. Am gasit comanda in istorcul email-ului. Sunt la fel. Mersi de ajutor.

1 răspuns: