| sorin2407 a întrebat:

Am schimbat windowsul de 2 ori si nu recunoaste placa de sunet.Ma puteti ajuta?

6 răspunsuri:
| GutuvanMorgan a răspuns:

Este placa de sunet onboard? e pe slot pci? schimba-i slotul si reinstaleaza driverul. Atat placa de sunet (onboard sau nu)cat si placa de baza si/sau un slot pci se pot defecta de la un soc de curent.

| sorin2407 explică (pentru GutuvanMorgan):

Este placa onboard

| GutuvanMorgan a răspuns (pentru sorin2407):

Ai incercat instalarea Service pack 3 (banuiesc ca ai XP )? si este un driver de sunet HD mai ciudat pentru unele placi de sunet onboarddaca instalezi astea s-ar putea sa-ti mearga.

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=24

Si vezi, instaleaza tot ce tine de placa ta de sunet, mai ai CD-ul cu drivere? cauta la audio

| sorin2407 explică (pentru GutuvanMorgan):

Nu mai am CD-ul.Am windows xp.nu sunt sigur de care Service Pack este pentru ca acum umlu pe celalalt pc.

| GutuvanMorgan a răspuns (pentru sorin2407):

Dai click dreapta pe My computer si la properties iti arata versiunea de windows

| alexblack00 a răspuns:

Scoateti driver nou altu cu driver genius professional cu programu asta iti scoti cele mai bune drivere si le cauta el singur tu trebuie doar sa le instalezi bafta