| Andreyutzu2001 a întrebat:

am si eu o intrebare, am un pc cu i3-6100 si 4gb ram ddr4, 1tb hdd si placa video Intel hd 530 si as vrea sa stiu daca mi-ar merge:

-Placa video GIGABYTE GeForce® GT 730

Sau ce placa imi recomandati de 2 gb?

Nu stiu detalii despre sursa, poate e de folos
; Https://imgur.com/gallery/hZuii de folos?

Cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Fotografia pe care ai postat-o nu ajuta prea mult in a stii exact ce putere are sursa ta, dar am identificat caracteristicile calculatorului: http://psref.lenovo.com/......%20300.pdf

Acum, din ce scriu cei de la Lenovo, exista modele cu sursa de 250W, care suporta GTX 750 Ti, o placa video care consuma destul de mult curent. Asta inseamna ca un GT 1030, cu 2 GB GDDR5, o sa functioneze fara probleme (este de doua ori mai buna decat GT 730 si costa cu 30-40 de lei mai mult).

1 răspuns:
| marian37 a răspuns:

Încearcă să desfaci panoul lateral și să te uiţi la sursă, ce model este. Și ce vrei sa faci cu PC-ul?