| Dwarfie a întrebat:

Am si eu o mare problema as putea spune.
Acum o luna si ceva am avut ceva probleme cu Windows-ul laptopului (este wind 10); se bloca, sarea discku la 100% desi aveam pus pe el un ssd nou, asa ca am ajuns la solutia de a reinsta sistemul.
Toate bune si frumoase toata luna, pana in seara asta cand ghiciti ce.
A inceput sa se blocheze iar, imi ingheata imaginea si singura solutie de a-l inchide este folosind butonul.
Si pentru ca am stat sa deslusesc ce mama naibii se intampla am vazut ca sistemul nu isi poate face un update. Mai precis 1803. Se blocheaza, il apuca dracii.
M-am uitat pana acum la tutoriale pe yt dar niciunul nu m-a ajutat in vreun fel.
Stie cineva ce se intampla? Dar, mai important, cum as putea sa rezolv asta fara sa reinstalez iar sistemul?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

EXCLUS sa nu fie pus bine! Atunci pc-ul nici nu ar porni! Cred ca are erori de citire date, nu sunt sigur, numai banuiesc asa ca nu cumva sa incerci sa faci vreo prostie inainte sa te convingi cu un alt hard disc big grin Pune atunci un HDD ca daca e de la componente sau windows iti va da aceeasi eroare, deci nu conteaza daca e ssd sau hdd. Un HDD tot gasesti pe undeva...

9 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc dar eu cred ca e de la SSD! Ia incearca cu altul! Sper sa ma insel spre binele tau...

| Dwarfie explică (pentru lpavel):

Adica vrei sa spui ca trebuie sa cumpar altul?

| lpavel a răspuns (pentru Dwarfie):

Inca nu pana nu incerci cu altul dar asa se pare! Imprumuta de la cineva daca tu nu ai inca unul...

| Dwarfie explică (pentru lpavel):

Nu am altul. Exista posibilitatea sa nu fie pus bine? Am observat ca ii lipseste un surub capacului din spate

| CM7YRE a răspuns:

Https://www.drivereasy.com/knowledge/100-disk-usage-windows-10-fixed/
Deazactiveaza serviciul windows search si update, vezi ce-ti consuma hdd, testeaza ssd-ul cu un program gen hdd sentinel (desi n-o sa te ajute super mult dar daca e ceva grav iti arata).

| Dwarfie explică (pentru CM7YRE):

Mulțumesc de ajutor! Am dus ssd-ul la un service sa il verifice si el era de vina...

| Dwarfie explică (pentru lpavel):

Mulțumesc pentru sfaturi! Am mers cu laptopul si ssd-ul la un service sa il verifice si el era de vina...

| CM7YRE a răspuns (pentru Dwarfie):

Cu placere, bine ca ai rezolvat.

| lpavel a răspuns (pentru Dwarfie):

Cu placere!