| GrasuXXS a întrebat:

Am si eu o mica intrebare
Pe configuratia aceasta :
Procesor AMD Athlon II X3 455 3. 30GHz
Memorie Ram : 6gb Kingston ( 1x4gb, 1x2gb)
Placa Video Palit GeForce GTS450 1GB GDDR5 128bit
Hard Disk : 1tb
OS : Windows 7 64bit
Placa de baza ASRock N68-VS3 UCC
Pot rula jocuri gen Grand Theft Auto 4: Episodes from liberty city, Need for speed the run, Call of duty modern warfare 3?

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Detii sistemul asta sau vrei sa-ti faci unul?
In principiu vei rula toate jocurile mentionate de tine, dar conteaza si la ce rezolutie te joci.

| GrasuXXS explică (pentru IulianP):

E ceva gen in constructie acest sistem, mai am nevoie de placa video si de ram.
Rezolutia la care le voi juca este 1280x1024 sau 1024x768.

| IulianP a răspuns (pentru GrasuXXS):

Mai degraba mergi pe un G620 de la Intel pentru ca este de nivelul unui Athlon x3, dar mai ieftin si cu un consum mai mic.
Ce sursa ai?
Ce buget ai pentru RAM si VGA?

| GrasuXXS explică (pentru IulianP):

Nu pot merge pe un procesor de la Intel pentru. ca am placa de baza pentru. Amd.
Sursa am de 450 W.
De ram nu mai am nevoie, am facut rost de un dimm de 4 gb.
Pentru placa video am un buget de maxim 470 lei.

| IulianP a răspuns (pentru GrasuXXS):

Mergi pe un HD 7750 care este ultima generatie de la AMD: http://bit.ly/P7Jaag
Se va descurca excelent pe rezolutia aia si are si un consum mai mic decat GTS 450.
Daca nu poti face efortul de 20 RON, o alta varianta ar fi si acest HD 6770: http://bit.ly/INjBx5
Totusi spune ce firma este sursa aia.

| GrasuXXS explică (pentru IulianP):

Firma este G-Alantic.
Are 450w reali.
Mersi mult de informatie, merg pe hd 7750.

6 răspunsuri:
| deejayoo a răspuns:

Dap happy absulut happy in principiu tine de placa video (cel putin la mine) dar tu o ai de 1 gb deci iti mere...dar la cod nu stiu sigurwinking