| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Am și eu o mica problema...de ceva timp laptopul meu merge greu, asa ca m-am gândit sa nu îl mai folosesc câteva zile. Astăzi, când l-am deschis (menționez faptul ca el ramasese în stand-by) s-a deshis normal și în loc sa apară ecranul acela de stand by cu data, și după ce dai click/space sa-ți apara userul și sa te conectezi, apare doar imaginea de fundal a stand-by ului și nu-mi apare userul și sa dau pe conetceteaza. Ca rog ajutati-ma, nu știu ce sa fac.

11 răspunsuri:
| Maguraa713 a răspuns:

Menționez și faptul ca înainte, când mergea mai greu puțin, icon-ul acele cu userul apărea mai greu puțin (peste 4-5 secunde), dar apărea. Acuma aștept mult și bine și nu mai apare. Ce pot face? crying

| Maguraa713 a răspuns:

Specificațiile laptop ului :
Procesor Intel core i3 gen 7
4 GB RAM
1 T HDD stocare

| FantasyBoy a răspuns:

Cu parere de rau, fara alte detalii legate de configuratia acelui laptop, nu credem ca te poate ajuta cineva...Ce sistem de operare are instalat? Poseda sau nu SSD? Ce cantitate de memorie RAM are, ce temperatura la procesor, ce antivirus?

| Maguraa713 a răspuns (pentru FantasyBoy):

Are windows home, instalat recent, nu are SSD, are 4 GB RAM, temperatura procesorului nu știu și antivirus nu i am pus pentru ca cei de unde mi-am pus Windows ul au spus ca este un model care nu are nevoie de antivirus, ca cel de la Windows este suficient

| Maguraa713 a răspuns (pentru FantasyBoy):

Dar în orice caz, laptopul nu se încălzea prea tare, nu avea nevoie de cooler

| sierra1 a răspuns:

Un restart - scos alimentarea/bateria, ai dat?

| FantasyBoy a răspuns (pentru Maguraa713):

Corect, Windows 10 nu are nevoie de alt antivirus decat cel inclus, dar faptul ca nu are SSD e sinistru, cu HDD de 2, 5" la 5400 rpm merge ca ochii mortului! Un SSD minimalist de la 100 de lei.

| Maguraa713 a răspuns (pentru FantasyBoy):

Da, știu, dar nu ma pricep eu sa pun sad uri și părinții nu înțeleg care i faza cu componentele

| Maguraa713 a răspuns (pentru sierra1):

Nu ma pricep :/

| Maguraa713 a răspuns (pentru Maguraa713):

Ssd uri*

| sierra1 a răspuns (pentru Maguraa713):

~| Maguraa713: Nu ma pricep :/~

ok, du-l la un coleg priceput sau la un service