Întrebare recomandată | DANIEL72 a întrebat:

am si eu o nelamurire spuneti-mi daca programele de curatare pentru pc sunt de folos ajuta la ceva? gen cc clear, advanced system care. sunt si altele mai bune si mai eficiente in afara de astea? care este mai bun si daca sunt de folos. MULTUMESC FRUMOS.(cred ca am postat anuntul la categoria care trebuie ).

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Normal ca sunt de folos! In primul rand iti optimizeaza sistemul de operare apoi curata hard disk-ul,registri windows,defragmenteaza,cookie,sterge informatiile private,curata fisierele inutile ramase in urma dezinstalarilor,repara scurtaturile,protejeaza securitatea calculatorului,repara vulnerabilitatile de securitate, actualizeaza driverele, are dezinstalator profesional, optimizeaza setarile retelei de internet, unele recupereaza fisierele sterse din greseala si multe altele. In topul meu figureaza ->
1. Advanced System Care
2. TuneUp Utilities
3.Advanced System Optimizer 3.1 (este nr 1 in lume la optimizare)
4.System Mechanic
5.MAGIX PC Check & Tuning

Bafta!

11 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Eu folosesc doar c cleaner, care face o treaba excelenta curatand registrii dar si cookie-s din navigarea pe net. dar in primul rand registrii ce sunt in inima sistemului de operare.

| DANIEL72 explică (pentru florin1979):

Multumesc frumos pentru sfat.iti doresc multa bafta.

| florin1979 a răspuns (pentru DANIEL72):

Cu placere happy

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Mai bune pentru curatare sunt Advanced SystemCare 5, TuneUp Utilities, Registry Mechanic, CCleaner...pentru dezinstalare sunt bune CCleaner si Revo Uninstaller. O zi buna!

| Freddie23 a răspuns:

Da sunt bune, dar nu abuza! adica nu te astepta sa pui 10 programe de astea si sa scanezi windowsul de 10 ori pe zi cu diverse setari, ca sa-l ai curat, pentru ca ai sa-l strici!
Dupa ce am testat multi ani diverse programe de genul asta, am ajuns la cateva concluzii:
1. NU INSTALA SI NU FOLOSI TUNNEUP UTILITIES... face unele lucruri bune, dar dintr-un exces de zel, in timp windowsul o sa se buseasca.
2. Foloseste CCleaner - este simplu, rapid si face treaba buna.
3. Foloseste Auslogic Disk Defrag - cea mai buna si rapida solutie pentru defragamentare... si gratuita!
4. Optional poti folosi Auslogic BoostSpeed. e pe bani, dar face treaba buna.

Pe scurt, 2-3 programele simple, odata pe saptamana, nu ai probleme ani de zile!

| konfing a răspuns:

Te ajuta cat de cat dar ceea ce fac acele programele poti face tu din windows. Iar daca vrei rezultate de la programe trebuie sa le cumperi pentru ca dau ex: Tune Up utilities dupa ce il instalezi dai un clean ceva iti face pcu sa zboare ..ca apoi sa iti apara ca trebuie sa il cumperi. daca il dezinstalezi iti strica windowsul.iar daca nu il cumperi tot. Concluzie... informeaza-te pe google despre cum sa iti optimizezi pc`u din windows. BAFTA

| DANIEL72 explică (pentru konfing):

MULTUMESC frumos pentru sfat este bun.

| Alexandro112 a răspuns:

Aici gasesti toate explicatiilee posibile :
http://meatspin.com

| BedEyes25 a răspuns:

Buna Daniel,

Da ajuta cc cleaner, advenced system..mcafee eu pe astea le folosesc si bineinteles advence pro system driver updater.

| DANIEL72 explică (pentru BedEyes25):

Multumesc pentru sfat este GOOD.

| barselona123 a răspuns:

Eu folosesc cc clear si e ff bun