| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema am desfacut un HARD-DISC si am scos toate din el si apoi la-am facut inapoi si la-am bagat in calculator si nu mai mergea se invartea diskul din el putin si apoi se oprea si vasi ruga frumos sa imi spuneti ce as putea sa-i fac DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stii ca hard disc urile alea sunt montate in vid si odata ce le ai desfacut poti sa il arunci nu? capul ala nu o sa mai citeasca jumatate din disc pe putin

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Prietene cum sa faci asa ceva? HDD-urile au componente foarte fragile si o singura particula de praf distruge discurile rigide, de asta nu pot fi desfacute in orice conditii. numai ai ce sa-i faci, poti sa-l arunci.

| hp8510p a răspuns:

Arunca hdd-ul.Cum a zis si al3xander,o particula foarte mica de praf l-a distrus complet.

| Alin1009 a răspuns:

Hard diskurile nu se desfac acasa, ci in medii fara particule. parerea mea ca poti sa-l arunci.