| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema.Azi mi-a venit aceasta prin curier http://www.altex.ro/......ipop-negru si nici nu am deschiso bine ca nasul meu striga in gura marel ca e proasta ca e mica ca e nu mai stiu ce,,, din ce cauza ca el o are pe asta http://www.altex.ro/......at-4-4-alb si tot ce cumpara el e bun.Eu nu ma pricep la asa ceva.Dar am luat pe Tab pentru ca seamana cu ipad air si are aceeasi diagonala. Vreau sa faceti va rog o comparatie a componentelor si sa imi spuneti care e mai buna,, a lui e mai ieftina si cica e mai buna.Va rog ajutati-ma! Funda

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Diagonala e aproape identica.

Procesoare asemanatoare.

A ta are memorie mai multa 2GB fata de 1, 5GB cat are el, deci se misca mai bine a ta decat a lui.

A lui are camere numai de 3 si de 1, 5 MPixeli, fara focalizare deci nu fac poze chiar asa de clare, mai ales de la distanta mica.
A ta are camere mai bune, de 2 si de 5 MPixeli, iar cea de 5 are si autofocus, deci face poze mai clare.

A ta tine mai mult la baterie: la el, 9 ore internet 4G, iar la tine 13 ore internet 4G,

la el redare video 10 ore, la tine 14 ore,

utilizare wifi la el 8 ore, la tine 15ore,

La el androidul e mai vechi si nu lasa aplicatiile sa scrie pe cardul de memorie: 4.4 Kitkat.
La tine androidul e mai bun: 5.0

In concluzie, a ta e mai buna:
-memorie RAM de 2GB,
-camera de 5MP cu autofocus,
-bateria tine mai mult, deci are componente mai noi care nu consuma curent mult inutil,
-androidul e mai bun: 5.0 fata de 4.4 care se stie ca blocheaza aplicatiile sa foloseasca cardul de memorie.