| LauRENtZyu9112 a întrebat:

Am si eu o problema cu internetul: uneori cand joc cv online gen fifa, lol, etc. si stau si pe skype, pentru 5 secunde, chiar si mai mult uneori, se blocheaza si jocul si nici pe skype nu mai aud nimic, desi cel cu care vorbesc ma aude, iar netul meu merge, pentru ca in aceste secunde cat se blocheaza, am incercat sa caut ceva pe net si merge.De la ce ar putea fi?

2 răspunsuri:
| DrMundo a răspuns:

Ar putea fi o problema de la procesor sau de la memoria RAM, daca le ai destul de scazute, sa zicem 1, 5 gb ram sau 2 gb ram, sau procesor singel core, ar putea fi afectat de prea multele programe deschise asa.

| LauRENtZyu9112 explică (pentru DrMundo):

Am dual ocre de 3.0 si 6 gb ram, si daca vorbesc pe skype pe telefon, la fel se blocheaza...