| Omi777 a întrebat:

Am si eu o problema cu windowsul! Va rog ajutati-ma... Nu mi se deschide niciun program si de abia am reusit sa deschid google... eroarea imi apare asa : de exemplu D:\Mozila\firefox.exe is not a valid Win32 application! Ce trebuie sa fac trebuie sa reformatez windowsul cumva?

10 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Deschizi un prompt de comanda (cu drepturi de administrator daca ai Vista/7) si scrii in el:

assoc.exe=exefile

si apesi Enter.

| MnereaDarius a răspuns:

Arunca o privire:
http://www.computerhope.com/issues/ch000726.htm

Citez: This issue can be caused by any of the below possibilities.

File is corrupt, bad, or missing.
File is not designed for your version of Windows.
File is a virus, worm, or other malware file.
Hardware incompatibility.

Ai instalat vreun program antivirus?

| MnereaDarius a răspuns:

Doresti sa-ti acord asistenta la distanta folosind TeamViewer? Ai o problema serioasa.

http://www.teamviewer.com/en/download/index.aspx

| Omi777 explică:

Nu inteleg imi explici din nou?

| Omi777 explică:

Nu stiu ce sa fac va rog ajutati-ma mi sau sters aman doua anti-virusuri! Dimineata totul ok dupa-amiaza totul ok dar seara! Mi-a zis tata ca era un virus nastha

| Omi777 explică:

Pai am avut doar malware-anti malware si eset smart security dar cand am intrat iar in pc nu mai erau...

| Omi777 explică:

Nu cred ca pot deschide team viwer...

| Omi777 explică:

Mda nu merge nimic ...Nu stiu ce sa ii faclaughing

| MnereaDarius a răspuns (pentru Omi777):

Uite solutia.
Pasul 1. Incearca sa accesezi un computer operational si fa rost de urmatoarele softuri: Avira, Glary Utilities. Copiaza-le pe un disk amovabil (stick, CD...).
Pasul 2. Aprinde-ti statia, iar inainte sa se incarce Windows, tii apasat tasta F8. Iti va aparea Recovery Console.
Pasul 3. Folosind sagetile sus/jos selecteaza optiunea Safe Mode si da Enter.
Pasul 4. Logheaza-te ca administrator (pe contul tau de admin)

Pasul 5. Click dreapta pe Local Disk C, iar la proprietati la tab-ul Tools la sectiunea Error-checking da click pe Check now. Vezi sa fie bifate ambele casute ce iti vor aparea apoi da click pe Start. In mesajul ce iti va fi afisat vei da click pe Yes.
Pasul 6: Repeta pasul 5 si in cazul Local Disk D (daca ai);
Pasul 7: Incearca sa instalezi programele recomandate de mine, in special Avira.
http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus
http://www.glarysoft.com/products/utilities/glary-utilities/

IN CAZ CA ACESTEA NU AU FUNCTIONAT, INCEARCA SA ACCESEZI SYSTEM RESTORE, SI SA RESTAUREZI CEL MAI "BATRAN" PUNCT DE RESTAURARE DISPONIBIL.

O seara placuta.

| warGamer a răspuns:

S-a dus win 32 windos nou big grin