| JaysonC a întrebat:

Am si eu o problema. De mult timp caut un procesor pentru placa mea de baza, Asrock N68c-s ucc care sa fie quad core si sa fie AM2+. Astazi, am gasit un procesor care se numeste Phenom II X4 910e, socket AM2+.
M-am uitat la lista cu procesoarele compatibile cu placa mea de baza, dar acolo scria ca suporta Amd Phenom II X4 910.

Este vreo diferenta in Amd Phenom II X4910 si Phenom II X4 910e? S-ar putea sa nu il recunoasca placa de baza?

Funda.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nu exista nici o diferenta. Ca are acel e la sfarsit. Este unul si acelasi procesor. Din cate am vazut si eu este compatibil cu placa ta de baza il poti pune oricand.