| Cheama_Cristii_1993 a întrebat:

Salutare. Am o placa de baza socket AM2. Placa de baza e o NF4 AM2L. Pe internet procesorul AMD Phenom x4 quad core e compatibil cu acest socket, insa, pe unele siteuri acest procesor nu este mentionat in lista de procesoare compatibile cu placa de baza. Ma poate lamuri cineva daca e compatibil sau nu?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Supports AMD Athlon 64 X2/64/FX/Sempron Processors zice pe site-ul producatorului. Deci, nu!

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

De ce nu intri direct pe pagina producatorului? Scrie clar aici : http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=133#cpusupport toate procesoaele suportate de acea placa. Ce nu se regaseste in acea lista este incompatibil.