| zma98 a întrebat:

am si eu o problema. Deci, nu am un calculator asa de bun, are 512 MB ram, 512 Placa video, Hard de 500GB, Procesor Intel(R), Pentium 4(R) 4CPU, 3. 00Ghz. Si intrebarea mea este : Credeti ca daca imi voi baga windows 7, pe acest calculator, imi va merge sa ma joc jocuri, precum Metin, Counter-Strike? Sau daca imi bag windows vista, va merge?

Daca da, imi puteti da niste site-uri, de unde pot descarca un windows, si sa imi explicati cum sa-l fac bootabil pe un cd\dvd, si sa ma pun sa instalez windows-ul?

Dau funda celui care m-a ajuta cat de cat, sa rezolv aceasta problema.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nici sa nu te gandesti sa pui vista sau 7 ca o sa il faci praf.

| bistrita1984 a răspuns:

Pe un sistem ca al tau iti merge ok un xp, nici sa nu te gandesti la 7, ai nevoie de rami mai multi, daca vrei W7 mai adauga un gb de rami si cu ce mai ai o sa mearga frumos pc tau, dar la 512 mb il ingheti si numai faci nimic la el.

| sebastyanSEBI a răspuns:

Sa nu faci greseala de a pune w7 pe un pc cu 512 mb Ram, mai bine alege wXp.

| GeorgeLM a răspuns:

Si calculatorul meu e tot asa...Nu se vor vedea prea multe diferente...