| zma98 a întrebat:

am si eu o problema. Deci, nu am un calculator asa de bun, are 512 MB ram, 512 Placa video, Hard de 500GB. Si intrebarea mea este : Credeti ca daca imi voi baga windows 7, pe acest calculator, imi va merge sa ma joc jocuri, precum Metin, Counter-Strike? Sau daca imi bag windows vista, va merge?
Daca da, imi puteti da niste site-uri, de unde pot descarca un windows, si sa imi explicati cum sa-l fac bootabil pe un cd\dvd, si sa ma pun sa instalez windows-ul?
Dau funda celui care m-a ajuta cat de cat, sa rezolv aceasta problema.

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

CU doar 512 MB de ram nici Vista si nici 7 nu o sa se miste de nici o culoare daca vrei sa mai si joci jocuri. Acuma nah, daca iti place sa astepti cite 5 minute sa faci ceva... n-ai decit.

| Reek54 a răspuns:

Nu, iti trebuie macar 1 GB ram...si oricum o sa-ti foloseasca windowsul destule resurse...deci mai bine ramai la xp, inca ceva.n-ai mentionat procesorul.

| LDCCristi a răspuns:

Imi pare rau dar nu iti merge.Baga 2-3 gb ram si cu placa video 512(dedicata cred) faci pc-ul stas cu windows 7.
Vista e praf...
Pentru Counter si ce zici tu acolo iti merge dar... ce te complici tu cu windows 7 ca e mai frumos? Lasa-ti XP-ul.

Si treaba cu sa faci un cd bootabil cauta pe net tutoriale gasesti o gramada.

| Iusty15 a răspuns:

Din pacate o sa te dezamagesc caci pentru windows 7 este necesar 1 gb RAM, astept funda

| Raluca2814994 a răspuns:

Nu cred ca iti va merge win 7 cu 512 rami, ny sunt specialists, nu prea ma pricep asa bine la pc-Uri, poate win vista iti va merge, dar totusi Ai un PC f slab cu 512 rami.

| Dannnniiii a răspuns:

Desi ti-ar manca cam multa memorie RAM, te poti juca respectivele jocuri linistit, chiar si cu Windows 7. La vista ar fi si mai bine

| Rexii a răspuns:

Pe 512 mb ram nu vei putea instala windows 7. Cerintele minime pentru windows 7 pe 32 de biti sunt 1 Gb ram si procesor cu frecventa.ai mare de 1, 5 Ghz

| Costy_Tiby_2000 a răspuns:

Nu-ti merge e prea antic mai bine pune mana si strange bani si cumparati alta unitate