| Bull4ever a întrebat:

Salut TPU
Am si eu o problema la calculator, banuiesc ca este placa video.
Ii dau drumul merge destul de bine catva timp in jur de o ora 2 daca nu intru in vreun joc dar atunci cand intru in orice joc chiar si cs merge in jur de maxim 20 -30 min si dupa aceea se blocheaza sau incepe sa apara pete pe ecran din care nu mai vezi absolut nimic.
Am uitat sa precizez ca placa video este NVIDIA Geforce 7300 GT pci_ex, si temperatura placi video are maxim 57 grade
Care ma poate ajuta cu un sfat plsss

5 răspunsuri:
| Bull4ever explică:

Nu nu are rost sami reinstalez windows nu stiu cred ca e pe duca placa video de aceea intreb aici ca nu stiu anomalie in genu asta nu am mai auzit la nimeni.
Daca ai sti ca am schimbat windowsu de mi-au sarit captatori.In special reset total al memoriei(ROM) prin mai multe softuri dar tot degeaba nu stiu sper sa ma mai duca pana iau un calculator nou ca deja incep sa-mi cada toate, adevarat ca e cam vechi are 8 ani de cand l-am cumparat.

| MrLobaLoba a răspuns:

-ncearca un antivirus (in caz ca ai deja ignora asta)
-fa update la driverul placii video

| MrLobaLoba a răspuns:

M-am documentat putin si cred ca poate fi de la altceva, din moment ce placa video este foarte buna, spune-mi modeul procesorului

| Bull4ever explică (pentru MrLobaLoba):

Procesorul este AMD Athlon 3000+ 1.8 ghz

| MrLobaLoba a răspuns (pentru Bull4ever):

Procesorul e destul de bun pentru counter strike, incearca sa mai elimini din procese, iar daca nu reusesti...reinstaleaza windowsu, s-ar putea sa fie vreun virus