| Cost1n a întrebat:

Salut TPU

Am si eu o problema la PC am bagate boxele si nu am deloc sunet si daca bag castile tot nu am ajutati-ma

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate nu-i instalata placa de sunet. Poate e stricata placa de sunet. Noi nu te putem ajuta.
Intra in Control Panel/ System/ Device Manager si daca arata asa: https://www.google.ro/......ps?/search
e bine.
Daca arata asa:
https://www.google.ro/......ps?/search
nu este bine.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca arata ca in link-ul 2 fa urmatoarele:
Intra aici:
http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi driverele pentru tot ce ai in computer. Care-s cu galben nu le ai instalate. Care-s cu verde ale tale sunt vechi si le poti instala pe cele noi care se afla acolo.
Daca nu apar inseamna ca sunt instalate bine.
I

| gelu1970 a răspuns:

In sensul ca ai conectat corect boxele si ca nu sunt intrerupte firele, dezinstaleaza drivere sunet si reinstaleaza-le. iti sugerez sa folosesti driver genius professional. iti cauta automat cele mai actuale drivere pentru sistema ta. partea rea e ca programul nu e free. desigur, faptul ca nu ai sunet nu e 100% din drivere. insa asta e partea cealalta. ar trebui sa vad configuratia ce o ai si sistemul operativ.

| TraSneL a răspuns:

Placa de sunet arsa

| Cost1n explică (pentru TraSneL):

Nu e ARSA

| Cost1n explică (pentru TraSneL):

Problema s-a rezolvat era de la niste setari...

| Tiayth a răspuns:

Poate ai bagat boxele intr-un jack gresit, in cel verde trebuie sa fie, poate din setari e dat pe mute, poate s-a stricat jack-ul. Verifica setarile sa nu fie dat pe mute ca asta se intampla adesea