| Cosminel25 a întrebat:

am si eu o problema, si sper ca ma puteti ajuta, problema este: cand repornesc calculatoru-l, ecranu-l este negru si zice ceva de personalized Microsoft explorer.exe si dupa aceea nu mai merge sa instalez nimic, nu mai merge sa deschid task manager, si regedit. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| LePotato a răspuns:

Dap

3 răspunsuri:
| marius9998 a răspuns:

E posedat. Adu un preot sa ti-l descante.

| LePotato a răspuns:

Booteaza in safe mode (cand il pornesti apesi repetat pe F8) si apoi dai un scan cu un antivirus, asta de exemplu:

https://www.malwarebytes.org/mwb-download/sem/

Dupa ce se termina scanarea, booteaza normal.
Daca nu functioneaza asa, trebuie reinstalat windows-ul

Bafta!

| Cosminel25 explică (pentru LePotato):

Ok am sa incerc, o sa intru in safe mode si pe desktop sa am installerul de la antivirus, si sa il instalez sa dau o scanare? asta incerci sa imi spui?