| LiLWayne17 a întrebat:

Am si eu o problema cu pc.(: Si sper ca ma rezolvati si pe mine big grin Numi merge Task Manageru imi zice asa"Task Manager has been disabled by adminitrator." am inceract mute chesti am apelat si la forumu Softmedia da de geaba nimeni nu mo putu ajuta sper ca voi ma puteti! mersi

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Incearca sa rulezi comanda urmatoare in casuta care apare la Start-->Run (copy+paste comanda acolo si dai ENTER):
REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f
Daca nu merge incearca asta :
Daca ti-a disparut doar Task Manager du-te pe site-ul acesta: http://www.kellys-korner-xp.com/xp_tweaks.htm si descarca fisierul:"Enable Task Manager" de la pozitia 51 stanga.
si daca nici asa nu merge introdu cd-ul bootabil cu windows du-te la Start-> Run: si scrie sfc /scannow si da-i Enter. Bafta!

3 răspunsuri:
| miha88sim a răspuns:

SALUT! sau ar mai fii o varianta Click start -Run apoi scrii in casuta care tia aparut gpedit.msc si enter apoi selectezi User Configuration|administrative templates|System|Ctrl+Alt+Delete options | Remove Taskmanger apoi dai dublu click pe taskmanager din group policy poti alege (enable, disable sau not configured ) dar pentru a activa taskmanager trebuie sa alegi una dintre optiunile (disable sau not configured) apoi inchizi ce ai deschis si gata. Succes!

| LiLWayne17 explică:

NU merge nici una din variantele dumneavoastra trebuie sa ma incerc cu cd-ul bootabil cu windowswinking da daca nici asta no sa mearga cred ca o sa formatez tot hdd crying mersi de raspunsuri

| GTFORetard a răspuns:

Downloadeaza Smart Virus Remover