| TheGazeTTeRuKi a întrebat:

Cum repornesc explorer.exe din task pe win 7?

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ca si pe XP! Ca si pe Vista!

| VladyXR a răspuns:

Butonul start -> scrie task manager -> sus acolo vezi file apesi -> scrii in casuta aia explorer.exe

| TheGazeTTeRuKi explică (pentru VladyXR):

Ma refer dupa ce ii dai end adica dupa ce il inchid cum il mai deschid? ca stiu ca am gasit o data chestia aia trabuia sa apesi ceva dar nu am bagat in seama atunci, dupa ce inchizi explorer din task dispare toate iconitele si bara de start si nu mai poti da nimic dar totusi exista o solutie sa repornesti explorer.exe

| VladyXR a răspuns (pentru TheGazeTTeRuKi):

Ce rost are intrebarea asta? explorer.exe doar, urmareste pasii de mai sus.

| TheGazeTTeRuKi explică (pentru VladyXR):

Aia e porarie omule nici nu are de-a face cu ce mi-a dat oh go on

| itextrat a răspuns:

Dai File -> Run new task -> scrii "explorer" -> apesi OK sau Enter.
Mai sunt si alte metode, pe care le gasesti aici, chiar daca tutorialul e scris pentru win 8: http://www.7tutoriale.ro/......windows-81
Cel mai rapid mi se pare sa apesi tasta Win + E. Plus ca merge de la XP incoace.

| dandytutu a răspuns:

Ctrl+Shift+Esc apare Task Manager click pe File apoi run si scrii explorer in fereastra de cautare.Va reaparea Start meniul... unele icoane vor lipsi, insa dupa o repornire vor reaparea.