| andreeapop14 a întrebat:

Am si eu o problema, tati are un netbook si mi l-a dat mie si cum mi se pare prea mic, tati mia cumparat un monitor mai mare la el si imaginea de pe netbook apare pe monitor. Problema e ca nu stiu pe ce am apasat de ecranu nu mai merge bine, adica cand l-am cumparat avea rezolutia 1980-1080, ceva de genul dar nu sunt sigura, si acum cand am intrat in setari, cand vroiam sa schimb rezolutia, nu avea decat maxim 1600-1200. Ce sa fac? FUNDA+VOT! Fara raspunsuri stupide.

2 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Http://windows.microsoft.com/......ur-monitor
Vezi aici daca gasesti raspunsul potrivit! Succes!

| mat31new a răspuns:

Trebuie sa fi sigura ce rezolutie are. 1980x1080 este 16:9 iar 1600x1200 este 4:3 si nu se potriveste... poti incerca 1280x720 (16:9). instaleaza driver-ul video pentru laptop, s-ar putea ca aceea sa fie problema.