| PachaMan47 a întrebat:

Am si eu o problema vreau sa imi creez un forum, am luat programele xampp si phpBB3, programul xampp se instaleaza tot complet intru in el si dau start la apache nu vrea sa mi-l porneasca sub nicio forma am incercat sa i schimb portu nu vrea nici cu portu schimbat am cautat si pe net intr-un topic pe un alt forum scria ca posibil ca portu 80 care il foloseste apache sa fie folosit de catre skype sau messenger sau mai stiu eu ce dar eu nu am skype nici messenger nici nimica am verificat sa vad totusi daca alt program foloseste portu 80 cand amintrat la cmd si am scris netstat -a -o -n ciudat nimic niciun program nu foloseste portu 80 ami ncercat sa intru la error.log sa vad care e problema imi dadea sa fac new file sa creez o noua pagina notepad am dat da dar i dadeam pornire nu pornea intram acolo dar in acel fisier nimic era gol ce pot face?

1 răspuns:
| SouNdCS a răspuns:

Hmm...Add armeanualex49 si iti explic eu tot, daca vrei til si instalez pe forum