| DonHooDY a întrebat:

Am si eu un hdd sata 1 si as vrea sa il pun pe o placa de baza sata 3. Sunt compatibile? Asi dori sa raspunda cei care stiu.

Răspuns Câştigător
| sdhashsah a răspuns:

NU conteaza ce sate e, diferenta va fi la viteza parca sata 1 merge pana la 150 mb/s ceva de genul asta. Deci poate sa fie si pe placa de baza sata 1 si hardul sata 3 sau invers tot se potriveste mufa sata ii la fel dor va fi limitat la viteza si nici la asta deoarece hardul nu merge (daca nu ma insel mai mult 150 mb/s poate sa fie si sata3.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da va funcționa dar cu downgade-ul de rigoare.SataI are viteză de transfer de tate inferioară sataII sau III, deși magistralel îs capabile să transporte informație la viteze mai mari din cauza interfaței de satai se va produce acesl downgade.Succes

| RaVuL a răspuns:

Merge clar... iti dai seama din moment ce auzi SATA si SATA. Merge