| Miagy a întrebat:

Salut,
Am o placa de baza IPIBL-LA (Berkeley) si suporta Sata II, iar eu as dori sa-mi cumpar un HDD Sata III dar nu sunt sigur ca-s compatibile. Si nu as vrea sa-l cumpar degeaba.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ca si la USB, eventual portul va functiona cu viteza mai mica. In rest, trebuie sa functioneze (daca are mufele identice).

| Azµre a răspuns:

Merge lejer stai liniștit.
Viteza va fi limitată la maxim 300MB/s, dar nu e o problemă.

Răspuns utilizator avertizat
| myhay63 a răspuns:

Sunt 100% compatibile dar nu o sa mearga hardul la viteza maxima