| Coporan123 a întrebat:

Am sters din greseala iconita de la un joc si nu pot sa il mai pornesc. Cum o pot obtine inapoi, nu vreau sa reinstalez jocu straight face

jocul este Counter Strike 1.6 Lant Final

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca l-ai sters aseara, s-ar putea sa-l recuperezi asa.Dai system restore. Start-clcick dreapta my computer-propietes-system restore.De acolo alegi sa dai sistem restore la local disc c.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai recuperat jocul? Sunt curios.big grin

15 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Lasa jocul cu Counter Strike ca ai sa inebunesti pana mori! Asa a patit un tanar din Botosani,care joaca continuu la jocul asta,nu mai invata, nu mai ia note bune, nu mai asculta de parinti, nu mai mananca cum trebuie ca orice om normal! Multi se feresc de jocul asta, ca creeaza depedenta si nu mai poti opri!

| al3xander a răspuns:

Este o comanda speciala "hl.exe -console -game cstrike" uite aici cum se face http://www.qlickcafe.com/......-shortcut/

| Radu284 a răspuns:

In mod normal, ar trebui sa poata fi pornit din meniul de start. Daca nu merge, da un find dupa numele jocului, si ar trebui sa gasesti executabilul undeva in /Program Files/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da click pe start si da e jocul acolo, da click stanga pe el si scote-l pe desktop.Sau dai copy paste pe desktop.

| Coporan123 explică (pentru anonim_4396):

La start nu este deloc, m-am uitat bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau click pe recycle bin, si daca e acolo dai restore.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Ai șters-o doar de pe desktop? Dacă da, întra în locul în care ai instalat jocul și deschide-l de acolo, dacă nu apare, cred că va trebui să îl reinstalezi.

| robytoby a răspuns:

Ai mai multe posibilitati, daca nu ai golit cosul de gunoi(RecycleBin)intri in el si dai clic de dreapta pe iconita, apoi dai restore.
In Start unde sunt toate programele mergi la joc si dai clic de dreapta pe el, apoi alegi create shortcut.Si mai ai in ProgramFiles folderul cu jocul si cauti acolo.

| ion933 a răspuns:

Cauta in cosul de gunoi sau mergi in C si acolo il gasesti sigur

| Sorinutsu a răspuns:

Salut,Intra in folderul unde ai instalat jocul, in cazul tau sa zicem Program Files --> Counter Strike 1.6 Lant Final, dai click dreapta pe pictograma de la counter, dupa send to desktop, nu e greu, bafta!

| Coporan123 explică (pentru Sorinutsu):

In folderu principal nu este un executabil cum ar fi normal...

| FURRIA a răspuns:

Stergel si descarca-l inapoi..iti ia 5 min max.happy

| IceBil a răspuns:

Vezi in Recycle bin. Daca inca e acolo, da Restore.

| MadaraUCH a răspuns:

Intri in folderul cs`ului, si la aplicatia cstrike dai click dreapta si dai send to desktop sau create a shortcut