| asdfjkl123 a întrebat:

Salut, TPU, am un abonament de internet power de la romtelecom vdsl cu 50mbps, am router wi-fi primit de la ei, un Huawei HG655 b si pe cablu prind 50 mbps, dar pe wi-fi prind doar 20 mbps, am vorbit cu ei si mi-au spus sa-mi cumpar un router wi-fi mai bun ca sa prind aproape 50 mbps.Ce router mi-ati recomanda? Multumesc TPU!

Răspuns Câştigător
| raduradu2014 a răspuns:

Il recomand ..merge foarte bine il am eu..acuma depinde si cu cat merge telefonul tau
http://www.emag.ro/......DJ1SJBBBM/

| laurentiu80 a răspuns (pentru raduradu2014):

Routerul care l-ai recomandat tu e pentru RDS adica pentru conexiuni PPPOE, lui ii trebuie pentru Romtelecom adica ADSL.

| raduradu2014 a răspuns (pentru laurentiu80):

Si eu tot romtelecom am ...iti da un fir si il bagi in modem. daca nu are modem asta e alta problema

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu o să ai nici o dată viteza asta pe Wifi mai ales de la romprăfuit.Fă un test de viteză internet și o să îmi dai dreptate. Poți achiziționa un router mai performant, dar asta nu îți va îmbunătății viteza la internet ci doar calitatea semnalului și stabilitatea rețelei.Succes