| EdwardAlex a întrebat:

am un Alcatel one touch x pop cu android 4.1 procesor dual core de 1ghz si la categoria gaming stau foarte bine numai ca dupa 5-10 minute de joc telefonul se incepe sa se incalzeasca cam urat in spate si as vrea sa stiu cei de facutt big grin Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Este o chestie normala, se intampla la unele telefoane. De obicei cele ce nu au o calitate foarte buna.
Incearca sa nu te joci in timp ce il incarci, sa inchizi toate aplicatiile din background, sa nu ai GPS/Bluetooth deschis, si... daca pe tine chiar te deranjeaza atat de mult, ai putea sa ii scazi luminozitatea telefonului! Cam asta este tot ce poti face!

Succes; Sper ca te-am putut ajuta!

1 răspuns:
| GeorgeX1999 a răspuns:

Trebuie sa inchizi toate aplicatiile din background pentru. ca ele iti consuma din resurse.