| Randy Orton a întrebat:

Am un antivirus performant pe un telefon cu Android. Blocheaza telefonul daca este furat, daca i se schimba cartela si multe altele.
Voiam sa va intreb altceva: daca cineva imi ia telefonul, poate sterge antivirusul ca sa nu trimit eu mesaj de pe alt telefon ca sa se blocheze (antivirusul are un cod: ******, si daca imi trimit un mesaj de pe alt telefon, scriind block:******, telefonul se blocheaza). Ce aplicatie poate preveni ca antivirusul sa nu fie dezinstalat decat dupa ce se scrie un alt cod?

1 răspuns:
| downdl a răspuns:

Pai antivirusu ar trebui sa aiba o parola in momentu cand cineva vrea sa il dezinstaleze sa ai ceara parola daca nu are acest minim de protectie inseamna ca nu e atat de performant eu ati recomand G Data MobileSecurity uite am gasit si o promotie ca sa il ai gratis pe un an: http://downdl.com/2012/06/g-data-mobilesecurity-android-gratis-pentru-1-an/
dar sunt si antivirusi gratuiti care sunt la fel de buni ca cei cu plata daca nu chiar mai buni