| mari9999 a întrebat:

am un aparat foto D-SLR Nikon D3200 cu un obiectiv Nikkor 18-55mm, Joi seara ma duc la majoratul unei prietene, ce moduri sa folosesc? auto sau manual daca pe manual ce setari?

4 răspunsuri:
| alexandrrra98 a răspuns:

Salut... Eu am ceva experienta in domeniul foto si ti-as propune sa utilizezi modul auto. Eu ala il folosesc aproape tot timpul cand ma duc la evenimente. Si e chiar ok, nu ma stresez chiar de loc, pozele ies foarte clare. Si daca ai si blitz la el e si mai bine happy Sper ca te-am ajutat.

| KodrutZ a răspuns (pentru alexandrrra98):

Hahahaha, buna asta. Ai experienta de bubui daca ii faci asa recomandari. Mai bine faci poze cu telefonul. Si 18-55-ul oricum nu se preteaza la fotografie de eveniment, trebuie un obiectiv mai luminos ci un blit pe masura pentru a face treaba.

| mari9999 explică (pentru KodrutZ):

laughing are experienta dar foloseste auto laughing intre timp mi am cumprat un 50mm 1.8g si un sb-700, am mai inteles si eu chestiile astea, si nu stiu ce sa fac sa cumpar obiectiv 17-50 sigma 2.8 sau sa vand aparatul si sa iau altul mai bun?

| KodrutZ a răspuns (pentru mari9999):

Mai bine ia obiectivul. Parerea mea.winking